مقدمه ای بر مراحل کارشناسی خودرو و خرید خودروی دست دوم

در مورد مراحل کارشناسی خودرو بیشتر بدانیم – کم نیستند کسانی که خرید خودروی دست دوم را به خرید خودرو نو و صفر ترجیح می‌دهند.

این افراد به دلایل مختلف و عمدتاً به سبب دلایل اقتصادی، به دنبال خرید خودرو دست دوم هستند .مثلا افت قیمت خودرو دست دوم به نسبت خودرو صفر به مراتب پایین‌تر است و کسی که در طی چند ماه چند بار خودرو تعویض می‌کند بهتر است که به دنبال خرید خودرو دست دوم باشد تا صفر. یا مثلاً با هزینه‌ی کم‌تری به نسبت خرید یک خودروی صفرِ معمولی می‌توان یک خودروی دست دوم با کلاسِ بالا‌تر خریداری کرد.

اما آن چیزی که در این بین اهمیت دارد این است که به هنگام خرید خودرو دست دوم، باید از سلامت خودرو دست دوم اطمینان وجود داشته باشد و این نیاز همیشه حس میشود که یک کارشناس خودرو، خودروی مد نظر ما برای خرید را بررسی کند. در ادامه با ما همراه باشید تا با جزئیات مراحل کارشناسی خودرو توسط کیان خودرو اریا آشنا شوید

خرید-خودروی-دست-دوم

«ابتدا خودروی مد نظر خود را انتخاب نمایید!»

اگر قصد خرید خودرو دست دوم دارید، کیان خودرو آریا به شما کمک خواهد کرد تا خریدی مطمئن داشته باشید.

شما از طرق مختلف مانند جستجو در سایت های اینترنتی مانند دیوار و با ما یا بررسی خودروی های ارائه شده در بازارهای روز خودرو که عموما جمعه ها در اطراف شهر تشکیل میشود اقدام نمایید.

پس از انجام بررسی‌های لازم، خودروی مورد نظر خود را انتخاب نموده و ترجیحا یک بار خودرو رو را از نزدیک و به طور ظاهری بررسی نمایید چرا که در بسیاری از معاملات، اگهی و مشخصات درج شده برای خودرو بسیار متفاوت تر از خودرویی هست که به شما نشان داده میشود .

اگر بازدید اولیه را انجام دادید و به این نتیجه رسیدید که خودرو میتواند خودروی مناسبی برای شما باشد و قصد دارید که مراحل کارشناسی خودرو رو طی نمایید، به فرشونده اعلام نمایید که قصد دارید خودرو توسط یک کارشناس خودرو، بررسی شود و پس از آن طب تماس با کیان خودرو آریا انجام کارشناسی خودرو را هماهنگ نمایید.

تماس-برای-کارشناسی-خودرو

«جهت حضور کارشناس خودرو در محل با کیان خودرو آریا تماس بگیرید»

مرحله دوم از مراحل کارشناسی خودرو در کیان خودرو آریا – ما به اهمیت زمان در زندگی شما واقف هستیم. از این رو، در خدمات‌مان تماماً بر روی صرفه‌جویی در زمان و انجام کارها به سریع‌ترین حالت ممکن تأکیدِ بسیار داریم.

بنابراین به هنگام خرید خودرو، اگر با کیان خودرو آریا تماس بگیرید کارشناس خیلی سریع در محل شما حاضر خواهد شد.

فقط به خاطر داشته باشید که برای انجام کارشناسی خودرو، بهتر است حداقل 30 دقیقه زودتر با کیان خودرو آریا تماس بگیرید تا پس از نیم ساعت کارشناس با حضور در محل شما، فرآیند کارشناسی سلامت خودرو را آغاز نماید.

کارشناسی-خودرو-تخصصی-با-تجهیزات-دیجیتال

«مراحل کارشناسی خودروی شما به شرح ذیل طی خواهد شد»

مرحله سوم از مراحل کارشناسی خودرو – پیش از آن که نحوه‌ی کارشناسی خودرو را توضیح دهیم، ذکر این  نکته خالی از فایده نخواهد بود که کارشناس خودرو در ابتدا می‌تواند با یک نگاه کلی بر اساس شرایط روز، قیمتی حدودی برای خرید خودرو تعیین کند. در واقع تعیین قیمت خودرو توسط کارشناس عمدتاً بر حسب قیمت دلار، سال تولید خودرو، برند خودرو، تمیزی خودرو، بیمه، میزان کارکرد خودرو و موارد این قبیل انجام می‌شود.

به هر حال، نحوه‌ی کارشناسی سلامت خودرو به این صورت است که خودروی شما توسط کارشناس کیان خودرو آریا هم از لحاظ رنگ خودرو و هم از لحاظ فنی مورد بررسی قرار می‌گیرد. به عنوان مثال، خودرو از لحاظ موتور و گیربکس، آپشن‌ها و تجهیزات جانبی، بدنه و شاسی ارزیابی و بررسی می‌شود. لازم به تاکید مجدد می باشد که کارشناسی رنگ خودرو و تشخیص رنگ خودرو با دقت و وسواس خاصی به وسیله دستگاه ضخامت سنج رنگ دیجیتال، توسط کارشناسان کیان خودرو آریا انجام خواهد شدتا به طور کامل رنگ شدگی ماشین مشخص شود. این بخش از کارشناسی شامل درب‌ها، گلگیرهای جلو و عقب، کاپوت، رکاب، سقف و غیره می باشد.

. هم‌چنین دست آخر خودروی مورد نظر مشمول تست رانندگی می‌شود تا کارشناس بتواند سایر موارد خودرو از جمله عملکرد کلاچ و ترمز را در حین رانندگی مورد بررسی قرار دهد. در کل کارشناس بیش از 100 نقطه از خودرو را مورد تست و ارزیابی قرار می‌دهد.

ضمناً این اطمینان را به شما می‌دهیم که کارشناس جهت کارشناسی خودرو از به روز ترین و پیشرفته‌ترین تجهیزات تخصصی تست خودرو استفاده خواهد کرد و با اطمینان می‌توانید به نتایج بررسی او  اعتماد کنید. در آخر ذکر این نکته لازم است که میزان کارکرد واقعی خودرو حتماً از طریق بررسی با دیاگ مشخص خواهد شد.

مراحل-کارشناسی-بدنه-و-فنی-خودرو

پس به طور کلی در طی فرابند کارشناسی خودرو این مراحل، توسط کارشناس برای شما طی خواهد شد:

1.کارشناسی رنگ و کارشناسی بدنه خودرو

2.کارشناسی فنی آپشن ها و تجهیزات خودرو با دیاگ

3.تست رانندگی و بررسی سیستمهای فنی خودرو

گزارش-کتبی-کارشناسی-خودرو

«گزارش کارشناسی‌ خودرو»

مرحله چهارم از مراحل کارشناسی خودرو کیان خودرو آریا  – خدماتکیان خودرو آریا صرفاً شامل مواردی که در بالا گفته شد نیستند، بلکه پس از انجام کارشناسی فنی و بدنه‌ی خودرو، گزارش کارشناسی خودرو تهیه خواهد شد. در این گزارش، هر آن چه که در فرآیند کارشناسی مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفته فهرست شده و به شما تحویل داده خواهد شد. ضمناً در همین مرحله اگر متقاضی تمایل داشته باشد تنظیم قولنامه نیز صورت خواهد گرفت.

هزینه-کارشناسی-خودرو

«پرداخت هزینه کارشناسی‌ خودرو »

مرحله پنجم از مراحل کارشناسی خودروی کیان خودرو آریا – هزینه‌ی کارشناسی خودرو بر اساس نرخ مصوب توسط کارشناس دریافت خواهد شد. این هزینه کاملاً ثابت است و هزینه‌ای بابت مالیات، ارزش افزوده و موارد این قبیل دریافت نخواهد شد. هم‌چنین هیچ هزینه‌ای از متقاضی برای رفت و آمد کارشناس دریافت نخواهد گردید و کلیه‌ی هزینه‌های رفت و آمد کارشناس بر عهده‌ی کیان خودرو آریا خواهد بود.

« هزینه کارشناسی‌‌ خودرو های مختلف »

تماس-جهت-درخواست-کارشناس-خرید-خودرو

«تماس با کیان خودرو آریا»

7 روز هفته از 9 صبح تا 9 شب منتظر تماس شما خواهیم بود.